227

Jūsų pasiūlytos idėjos Lietuvai

Visi
Aplinkos apsauga
Energetika
Ekonomika
Krašto apsauga
Kultūra
Socialinė apsauga
Susisiekimas
Sveikatos apsauga
Švietimas
Mokslas
Teisė
Žemės ūkis
Vidaus reikalai
Kita
NAUJAUSIOS
POPULIARIAUSIOS

Propaguoti sveiką gyvenimo būdą

Juozas Dapšauskas, sveikatingumo metų iniciatorius, „Už blaivią“ grupės koordinatorius

Dabar Lietuvoje 80 proc. visų sveikatos sričiai skirtų lėšų yra išleidžiama ligoms, kurių galima išvengti sveikai gyvenant, gydyti, teigia Nacionalinė sveikatos taryba. <...> Sveikata – didžiausias turtas, žinome dažnai kartojamą frazę, ją tikrai pajaučiame patys susirgę arba su liga susidūrus artimoje aplinkoje. Tad įgyvendinkime idėją Lietuvai, kuri tą brangiausią turtą vis daugina ir žmogų įgalina tolimesnei kūrybai, atnešančiai tiek kultūrinę, tiek finansinę naudą šaliai. Juk, anot Pasaulio banko ir Pasaulio sveikatos organizacijos tyrimo, vienas doleris skirtas sveikatinimui, sutaupo 24 dolerius, jų nebereikia išleisti gydymui.

3

Įkurti visuotinę jaunimo organizaciją

Giedrius Drukteinis, etiketo žinovas, rašytojas

Jei tokia organizacija egzistuotų, ji būtų išties naudinga vienu aspektu: jau seniai įrodyta, kad bet kuris pasaulio žmogus jaučiasi saugiai, kai yra apsuptas savo genties atstovų iš visų keturių pusių. Tada jam šilta, gera ir jauku. Tada jis jaučia savo bendraminčio ar bendraamžio petį, ir su jais jis gali atvirai pasidalinti savo mintimis, įžvalgomis ir jausmais. Tai yra geriausias rikiuotės aspektas. Tai yra tai, ko lietuviukams trūksta.

2

Pradėkime pratinti vaikus skaityti knygas nuo mažens

Jaunius Lingys, leidyklos „Tikra knyga“ vadovas

Visi kalba apie materialius dalykus, bet galbūt pradėkime pratinti vaikus skaityti knygas nuo mažens, kad jie, paėmę knygą, pradėtų fantazuoti, kurti ir svajoti. Visi žino, kad po penkerių ar dešimties metų bus reikalingas kūrybiškumas, pažangumas. Vaikams, kurie varto knygas, piešia, lavinasi kūrybiškumas, motorika (judesiai), minčių dėstymas, kalbėjimas.

3
DAUGIAU IDĖJŲ

Skirti daugiau dėmesio švietimui ir gynybai

Laura Mičiūnienė, konferencijos „Lūžio taškas” organizatorė

Mes esame ta karta <...>, kuri privalome kažką padaryti Lietuvai, daugiau negu darome savo kasdienybėje <...>. Pagrindinės idėjos, tai, be abejo, švietimas yra numeris vienas. <...> Tai tikrai yra ta vieta, kuri labiausiai stagnuoja. <...> Vaikai nuskriausti, vaikai atskirti – antra tema, o trečia yra gynyba. Mes esame labai jautrioje vietoje gyvenanti valstybė ir turime apginti savo valstybę.

1

Apsispręskime, kas esame

Donatas Katkus, dirigentas, muzikologas

Apsispręskime, kas esame. Mes gyvename 19-ojo šimtmečio kaime. Žinot, kas yra lietuviai? Baudžiauninkai (nors dabar jau mažiau). Anksčiau namuose būdavo gonkos. Per tas gonkas niekas nevaikščiodavo, net negalėdavo pas dvarininką per centrinį įėjimą įeiti, eidavo pro virtuvę. Ši baudžiauninkiška psichologija mus drasko. Iš vienos pusės mes – baudžiauninkai, iš kitos – kuo tu labiau pažemintas, tuo labiau nori pakilti, būti geresnis, todėl turi kažką nustumti.

1

Kiekvienam penktokui padovanoti po mikrokompiuterį

Remigijus Šimašius, Vilniaus meras, Liberalų sąjūdžio pirmininkas

Idėja kiekvienam penktokui padovanoti po mikrokompiuterį, kuris skirtas programuoti, kurti, įmontuoti į savo paties susigalvotus robotukus, ir žaisti nebent tuos žaidimus, kuriuos pats susikūrei, yra tiesiog užburianti. Ji yra tas būtinas, svarbus žingsnis, kuris leis mūsų vaikams pasiekti tai, ko mes jiems taip linkime – sėkmingai pasiruošti ateičiai.

6