1045

Jūsų pasiūlytos idėjos Lietuvai

Visi
Aplinkos apsauga (34)
Energetika (15)
Ekonomika (165)
Krašto apsauga (11)
Kultūra (71)
Socialinė apsauga (86)
Susisiekimas (45)
Sveikatos apsauga (56)
Švietimas (148)
Mokslas (27)
Teisė (53)
Žemės ūkis (16)
Vidaus reikalai (141)
Kita (177)
NAUJAUSIOS
POPULIARIAUSIOS

Pasitikime 100-mečio vaikus

Sigita Nemeikaitė

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, per ateinančius penkerius metus kasmet galime stebėti nuo 1,4 iki 2 proc. gyventojų skaičiaus mūsų šalyje mažėjimą. Todėl labai simboliškai įprasminant naująjį Lietuvos 100-metį raginu dovanoti Lietuvai vaikus ir juos pasitikti mūsų valstybės istorijos lopšyje – Trakuose. Trakų rajono savivaldybė drauge su VšĮ Trakų ligoninės Akušerijos-ginekologijos skyriumi, jausdama susirūpinimą dėl demografinės padėties mažėjimo, kviečia auginti daugiau vaikų vardan mūsų visų ir Lietuvos! Juk gausi naujojo šimtmečio karta yra pati didžiausia dovana mūsų šaliai naujo 100-mečio proga.

1

Moksleivių finansinis raštingumas

Giedrius Vitkauskis

Moksleiviams už 7-10 balų pažymius, kitus pasiekimus (visuomeninę veiklą, savanorystę) mokykla į jų asmenines elektronines korteles galėtų pervesti atitinkamą sumą pinigų. Už juos vaikai galėtų įsigyti maisto mokyklos valgykloje, visuomeninio transporto bilietėlius, kanceliarinių prekių, knygų, lankytis parodose ir kituose kultūriniuose renginiuose. Tai skatina elgtis atsakingai ir apdairiai. Vaikai suprastų ir įvertintų, kiek reikia stengtis norint gauti apčiuopiamų rezultatų. Tėvai būtų suinteresioti domėtis vaikų mokslais ir elgesiu, nes galės gauti nemokamų paslaugų jiems. Tomis kortelėmis galima registruoti ir vaikų atvykimo bei išvykimo laiką (tokia praktika jau yra įvesta keliose mokyklose).

1

Auginkime ne kuprotus vaikus, reikia daugiau viešų erdvių aktyviai fizinei veiklai

Vaidas Pertikas

Vaikams kaip oro trūksta sporto stadionų, vietų, kuriose galėtų žaisti futbolą, bėgioti. Kasmet parengiama daug trenerių. Miestai tampa butų ir parkingų vietomis, o vaikų poreikiai perkeliami į kompiuterius. Jei bus viešų erdvių sportui, vaikai nemiegos ant lovos.

1
DAUGIAU IDĖJŲ

Tęsti idėją Lietuvai ir sukurti nenutrūkstamą mechanizmą

Robertas Dargis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas

Pavadinau konkursą – „Padovanok Lietuvai viziją“. Ją rengėme dar 3 ar 4 kartus iki pat 2008 metų krizės, ir idėjų turėjome labai įdomių, pavyzdžiui, Lietuva – medaus šalis ir t. t. Aišku, buvo ir paprastų vizijų – tarkime, „pakelkite atlyginimus“, ir tai labai gerai parodė, kaip žmonės supranta valstybės ateitį. Su geriausiomis idėjomis supažindinome vyriausybės narius, premjerą, kalbėjome, kaip jos galėtų būti kūnu. Taigi labai svarbu, kad tas konkursas būtų pastovus, kad aktyvūs piliečiai nuolat galėtų siūlyti savo idėjas, bet ko pasigedau tame konkurse – mes neturime sistemos, kaip tas idėjas paversti kūnu, neturime mechanizmo. Todėl šiandien man atrodo, kad svarbiausia susėsti visiems ir surasti tą mechanizmą.

2

Lietuvos švietimo eksportas- naujieji Lietuvos Kolumbai

Rasa Zygmantaite

Siūlau Lietuvos švietimą eksportuoti į Azijos, Afrikos šalis. Būtini tarpvalstybiniai susitarimai, aktyvi URM‘o veikla, investicijos, specialios toms rinkoms parengtos programos. Nauda - ne iš karto, bet ilguoju periodu padidėtų Lietuvos žinomumas, prestižas, naujos rinkos verslui. Tuo pačiu sukurtume darbo vietas mūsų švietimo specialistams (Lietuvos lėšos komandiruotėms tik pradžioje). AM reforma atlaisvins daug gerų specialistų. Mokantys užsienio kalbas, galėtų keletą metų padirbėti užsienyje. Į šią sritį ypač daug investuoja Vakarų Europos, Skandinavijos šalys. Tuo pačiu taip prisidėtume prie migracijos ir skurdo mažinimo globaliu mastu. Švietimą (ne tik AM) įgyvendinti vietoje, bet ne skatinti studentus atvykti į Europą, kur jie paprastai pasilieka.

1

Laimės ministerija

Žana Tarasė

Lietuvos (visuomenės) laimės ministerija, kuri Vyriausybės lygiu ir holistiniais metodais rūpintųsi, kad Lietuvos žmonės taptų laimingi. Ne laimingesni, o laimingi. Ne BVP, o laimės rodikliais būtų matojama Lietuvos piliečio gyvenimo Lietuvoje kokybė. Ministerija bendradarbiautų su mokslininkais, kurie atliktų išsamias studijas aiškinantis būdus kaip gerinti gyvenimo kokybę ir vykdytų įgyvendinimo priežiūrą. Tai rimta. .

1

Pakeisti nusistovėjusią vaikų maitinimo sistemą Lietuvoje

Simonas Urbonas

Užtikrinkime sveiką mitybą mūsų mažiesiems visose ugdymo įstaigose pradedant darželiais, baigiant mokyklomis. Tiek darželiai, tiek mokyklos mūsų vaikams maistą ruošia pagal praėjusio amžiaus, tiksliau, sovietmečio laikų maisto normas : arbatos puodelis su dviem šaukštais cukraus, riebus karbonadas, pusė obuolio per dieną ar tik kartą per savaitę. 25 metus gyvename nepriklausomoje Lietuvoje, kalbame apie sveikesnį gyvenimą būdą, bet nuo pat pirmų dienų patys pradedame kenkti savo vaikams, net neatkreipdami dėmėsio į tai, ką jiems duoda valgyt, kai mūsų nėra šalia. Atkreipkit dėmėsį į produkcijos gamintojus, kokybę, kilmę ar kiekius, kurie papuola į virtuves ir kiek pagaminama maisto.

1

Tėvų darželis - vaikų verslo centras (Visos kategorijos kartu sudėjus)

Mano Kelias

Siūlau įrengti daugiafunkcinius centrus, kuriuose tėvai auginantys mažamečius vaikus būtų su jais visą dieną. Tėvai pasikeisdami prižiūrėtų vieni kitų vaikus, galėtų dirbti ir žaisti su mažaisiais, nevaržomi darbo valandų, pykčių tarp kolegų ir viso kito, kas yra dabar. Dažniausiai tėvai grįžta pikti ir suirzę po darbų, ir dažniausiai nieko nebenori – tuo labiau užsiimti su vaikais. Tokiu būdu tėvai galėtų greičiau grįžti į darbo rinką ir būti su savo vaikais (išlaikydami glaudų ryšį kurdami stiprius tarpusavio santykius), taip būtų skatinamas ne tik verslumas bei vaikų ekonominis raštingumas, bet ir socialinis bendravimas ir bendradarbiavimas, skatinamas stipresnės, sveikesnės, darnesnės ir dvasingesnės visuomenės ugdymas. Centruose būtų galima gauti pagalbą įvairiausiais klausimais (teisinę, persikvalifikavimo ir kitą). Galbūt taip būtų galima sumažinti emigraciją.

1

Lietuva - šalis, pirmaujanti lazerių technologijose ir gamyboje

Kęstutis Lūža

Mes pereiname iš Informacijos eros į lazerių ir žinių erą. Lietuva turi patirties lazerių gamyboje. Taigi, idėja yra sparčiai per dideles investicijas ir bendras su užsieniu įmones išvystyti lazerių technologijas komunikacijoms, pramonei, medicinai, karinei pramonei (ypač bendradarbiaujant su JAV), sukurti savo "Laser Valley" ir tapti lyderiaujančia šioje srityje pasaulyje.

1
DAUGIAU IDĖJŲ