Apie iniciatyvą

IDĖJA LIETUVAI – nacionalinė iniciatyva, kuri siekė suburti visuomenę ir kurti šimtmečio sulaukusią Lietuvą tokią, kad ateities kartoms paliktume ją klestinčią ir drąsiai judančią į priekį.

DRĄSIOS IDĖJOS

„IDĖJA LIETUVAI“ – drąsus projektas, kurio metu buvo pasiūlyta daugiau nei 1500 proveržio idėjų mūsų šaliai. Visuomenės įsitraukimas ir projekto sėkmė įrodė, kad Lietuvos žmonėms rūpi šalies ateitis, o piliečiai yra pasirengę pokyčiams ir turi viziją, kaip juos įgyvendinti.

Kiekvienas norintis įsitraukti galėjo siūlyti idėjas, kurios neturi ribų, įkvepia dar daugiau idėjų ir apima negirdėtus, reikšmingus ir ryžtingus pokyčius. Drąsi idėja nebūtinai įgyvendinama lengvai ar greitai – jų tikslas paskatinti mąstyti apie ateities scenarijus, kurie tobulintų Lietuvą visose srityse.

ĮGYVENDINIMAS

Pirmajame iniciatyvos „IDĖJA LIETUVAI“ etape buvo pasiūlyta daugiau nei 1500 proveržio idėjų, kurias įvertino visuomenė ir ekspertai. Didžiojoje idėjų ir pokyčių konferencijoje buvo paskelbtos 3 visuomenės ir ekspertų atrinktos idėjos:

- Švietimas/Sveikata: mokytojas prestižinė profesija iki 2025 m.

- Ekonomika/Valstybės valdymas: pagalba jaunoms šeimoms įsigyjant būstus bei biurokratijos mažinimas skaitmenizuojant valstybės paslaugas

- Bendras gėris: dvigubos pilietybės įteisinimas.


Pirmieji pokyčiai jau prasidėjo – apie idėjas buvo kalbama ir diskutuojama skirtinguose žmonių ratuose ir diskusijų metu didžiąja dalimi nekildavo abejonių, kad jų įgyvendinimas yra būtinas. Tačiau kelias nuo idėjos gimimo iki įgyvendinimo reikalauja didelių pasikeitimų skirtingose srityse. 3 proveržio idėjos realybe gali tapti tik tada, jei kiekvienas prisidėtų prie jų įgyvendinimo, todėl projekto metu visi norintieji galėjo siūlyti būdus, kaip tai padaryti.

Visuomenė buvo kviečiama drauge sekti naujienas ir stebėti, kaip idėjos virsta realybe bei pasidalinti pasiūlymais, kaip dar labiau priartinti kiekvienos iš trijų proveržio idėjų įgyvendinimą.