Apie iniciatyvą

DRĄSIOS IDĖJOS

Idėja Lietuvai – drąsus projektas, kurio metu pasiūlyta daugiau nei 1500 proveržio idėjų mūsų šaliai. Visuomenės įsitraukimas ir projekto sėkmė įrodė, kad Lietuvos žmonėms rūpi šalies ateitis, o piliečiai yra pasirengę pokyčiams ir turi viziją kaip juos įgyvendinti.

Nuo rugsėjo 7 d. kiekvienas yra kviečiamas galvoti dar plačiau, įvairiau ir DRĄSIAU. Kiekvienas gali siūlyti idėjas, kurios neturi ribų ir įkvepia dar daugiau idėjų. Tai dar negirdėti, reikšmingi ir ryžtingi pokyčiai. Drąsi idėja nebūtinai turi būti įgyvendinama lengvai ar greitai. Drąsių idėjų Lietuvai tikslas – sugebėti mąstyti apie ateities scenarijus, kurie tobulintų Lietuvą visose srityse.

Kvailų idėjų nėra. Yra tik drąsios. Ar išdrįsi išreikšti savąją?

IDĖJOS MIESTAMS

Lietuva – tai ne tik didieji mūsų miestai. Lietuva yra kiekvienas šalies miestas ir miestelis, o proveržį sukurti įmanoma tik tada, kai reikšmingos idėjos pasklis visur. Idėjos miestams gali prasidėti nuo kiekvieno iš mūsų kiemo, laiptinės, gatvės, kuria keliaujame kasdien.

Miestų ateitis priklauso nuo to, kiek esame pasirengę kurti šią ateitį patys. Kartais net mažiausias pokytis savų namų kieme gali paskatinti didžiulius pokyčius viso miesto ar net šalies mastu. Laikas imtis šių pokyčių dabar!

Galbūt pasiūlytos idėjos miestams gali būti įgyvendinamos jau dabar, nieko nelaukiant? Kiekviena idėja, pasiūlyta savo miestui, gali garantuoti, jog proveržį pamatysime pro namų langus.

ĮGYVENDINIMAS

Pirmajame iniciatyvos IDĖJA LIETUVAI etape pasiūlyta daugiau nei 1500 proveržio idėjų, kurias įvertino visuomenė ir ekspertai. Didžiojoje idėjų ir pokyčių konferencijoje buvo paskelbtos 3 idėjos: mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 m., dvigubos pilietybės įteisinimas bei pagalba jaunoms šeimoms įsigyjant būstus ir biurokratijos mažinimas skaitmenizuojant valstybės paslaugas.

Pirmieji pokyčiai vyksta jau dabar, bet kelias nuo idėjos gimimo iki realybės reikalauja įvairių pasikeitimų skirtingose srityse. 3 idėjos taps realybe tik tada, kai kiekvienas prisidėsime prie jų įgyvendinimo, o siūlyti būdus, kaip tai padaryti, galima jau dabar.

Sek naujienas, stebėk, kaip idėja virsta realybe ir pasidalink savo idėja, kaip dar labiau patobulinti kiekvienos iš trijų proveržio idėjų įgyvendinimą!

APIE INICIATYVĄ

IDĖJA LIETUVAI – nacionalinė iniciatyva, siekianti suburti visuomenę ir kurti šimtmečio sulaukusią Lietuvą tokią, kad ateities kartoms paliktume ją klestinčią ir drąsiai judančią į priekį.

Pirmajame iniciatyvos etape, susivienijus Lietuvos žiniasklaidai ir valstybės vadovams, buvo surinkta daugiau nei 1500 proveržio idėjų. Apie populiariausias idėjas buvo rašomi straipsniai, diskutuojama televizijos bei radijo laidose, skirtinguose Lietuvos regionų miestuose vykusiose diskusijose. Visuomenei ir ekspertams įvertinus 30 populiariausių idėjų 2018 m. vasario 1-ąją vykusioje Didžiojoje idėjų ir pokyčių konferencijoje buvo paskelbtos 3 proveržio idėjos, vesiančios Lietuvą į priekį dar 100 metų. Tai – mokytojas prestižinė profesija iki 2025 m., dvigubos pilietybės įteisinimas bei pagalba jaunoms šeimoms įsigyjant būstus ir biurokratijos mažinimas skaitmenizuojant valstybės paslaugas.

Atėjo laikas šias idėjas įgyvendinti! Antrajame IDĖJA LIETUVAI etape kiekvienas gali sekti, kokie žingsniai daromi tam, kad idėjos virstų realybe bei siūlyti savo mintis, padėsiančias proveržio idėjoms pasiekti finišą.

3 visuomenės ir ekspertų paskelbtos idėjos nereiškia, kad turime sustoti. Tai tik dar didesnis įkvėpimas mąstyti plačiau bei siūlyti reikšmingas, dideles bei DRĄSIAS idėjas Lietuvai. Drąsios idėjos nebūtinai turi būti įgyvendinamos lengvai ir greitai – tai idėjos, kurias galima siūlyti kuriant ateities vizijas įvairiose šalies gyvenimo srityse. Tai idėjos, kuriančios naujas idėjas!

Šalia drąsių idėjų kiekvienas kviečiamas pažvelgti ir į Lietuvos miestų dabartį, jų ateitį. Juk Lietuva – tai šimtai miestų ir miestelių, galinčių įgyvendinti pačias įvairiausias mintis. Kai kurios iš jų gali prasidėti gyvenamojo miesto kieme, o kitos – pakeisti miesto, o gal net Lietuvos ateitį. Būtent todėl kiekvienas gali dalintis idėjomis miestams, stebėti, kokios idėjos vyrauja skirtinguose šalies regionuose ir būti pirmieji, sukūrę proveržį vienoje ar kitoje Lietuvos dalyje.

Iki IDĖJA LIETUVAI akto paskelbimo nuveikti darbai – tik pradžia, todėl iniciatyvos komandos nariai tęsia darbą. Visi, norintys prisidėti prie iniciatyvos IDĖJA LIETUVAI, pageidaujantys tapti idėjų ambasadoriais ar siūlyti idėjas, ir toliau gali tai daryti iniciatyvos internetiniame puslapyje www.idejalietuvai.lt.