Apie iniciatyvą

IDĖJA LIETUVAI – nacionalinė iniciatyva, siekianti suburti visuomenę ir kartu nuspręsti, ką galime padaryti, kad šimtmečio sulaukusią Lietuvą ateities kartoms paliktumėme klestinčią.

Dėl šio tikslo susivienijo Lietuvos žiniasklaida: IDĖJA LIETUVAI iniciatoriai DELFI, LRT ir 15min bei Žinių Radijas, LNK, INFO TV, ELTA, žurnalas „Savaitė“, Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos žurnalistai. Iniciatyvą globoja šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir premjeras Saulius Skvernelis.

Iniciatyvos IDĖJA LIETUVAI pradžioje buvo iškeltas tikslas surinkti kuo daugiau proveržio idėjų Lietuvai. Jas siūlyti internetinėje iniciatyvos svetainėje galėjo kiekvienas. Visų iniciatyvoje dalyvaujančių žiniasklaidos priemonių žurnalistai, įstoję į „Žurnalistų klubą“, rinko idėjas kalbindami įžymius lietuvius, skirtingų sričių profesionalus, ekspertus. Per pirmąjį etapą surinkta 1500 idėjų.

Antrojo iniciatyvos etapo metu apie populiariausias idėjas buvo rašomi straipsniai, diskutuojama televizijos bei radijo laidose, specialioje DELFI TV laidoje ir Lietuvos regionų miestuose vykusiose IDĖJA LIETUVAI diskusijose. Surinktas idėjas įvertinus pagal tris kriterijus (skaitomumas, idėjų persidengimas, populiarumas), išryškėjo 30 populiariausių idėjų, kurios buvo suskirstytos į tris sritis. Šios idėjos keliavo į kitą etapą - visuomens ir ekspertų apklausas.

Žurnalas „Reitingai“ apklausė 600 įtakingiausiųjų šalies ekspertų ir profesionalų. Kiekvienoje iš trijų sričių respondentai rinko po vieną idėją, kuri, jų manymu, prisidėtų prie Lietuvos proveržio. „Spinter tyrimai“ atliko reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą – apklausti 1000 šalies gyventojų. Jie, kaip ir ekspertai, kiekvienoje iš trijų sričių rinko po vieną, jų vertinimu, Lietuvai svarbiausią idėją. Apjungus šių apklausų rezultatus, išryškėjo trys proveržio idėjos.

Vasario 1-ąją vykusioje „Didžiojoje idėjų ir pokyčių konferencijoje” šios trys idėjos buvo paskelbtos viešai. Visos jos įrašytos į IDĖJA LIETUVAI aktą, kurį savo parašais patvirtino iniciatyvos globėjai, o dabar internetinėje iniciatyvos svetainėje kviečiami elektroniniu būdu pasirašyti kiekvienas iš jūsų.

Iki IDĖJA LIETUVAI akto paskelbimo nuveikti darbai – tik pradžia, todėl iniciatyvos komandos nariai tęsia darbą. Visi, norintys prisidėti prie iniciatyvos IDĖJA LIETUVAI, pageidaujantys tapti idėjų ambasadoriais ar siūlyti idėjas - ir toliau gali tą padaryti iniciatyvos internetiniame puslapyje. Žurnalistai aiškinsis, ką kiekvienas galime padaryti, kad išrinktos trys idėjos būtų sėkmingai įgyvendintos. Idėjų įgyvendinimo būdus www.idejalietuvai.lt pasiūlyti galės kiekvienas Lietuvos gyventojas.