41
Jūsų pasiūlytos drąsios idėjos Lietuvai
Pasiūlyk drąsia idėją
IDĖJŲ ARCHYVAS

Padarykime visą Lietuvą tik ekologiškų maisto produktų augintoja!

Renata Rekesiute ir Mindaugas Kriaučiūnas

Ši idėja nėra nauja. Atgavus nepriklausomybę, ją siūlė Amerikos lietuviai. O idėja labai paprasta, viskas, kas auginama maistui Lietuvos teritorijoje gali būti tik ekologiška produkcija. Įsivaizduokite, visame pasaulyje būtume pirmoji 100% ekologišką maistą auginanti valstybė. Žymėjimas "Made in Lithuania" reikštų garantiją, kad maistas ekologiškas. Panašiai kaip laikrodis "Made in Switzerland" reiškia aukščiausią kokybę.

180

Sukurti globalų lietuvių tinklą internete

Raimundas Daubaras, Regimantas Buožius

Per pastarąjį šimtmetį iš Lietuvos iškeliavo ir šaknis užsienyje įleido mažiausiai 1,5 milijono lietuvių. Iki šiol niekas negali tiksliai pasakyti, kur ir kokiu mastu yra pasklidusi Lietuva. Ateityje šie migracijos procesai tik spartės. „Lietuva 4.000.000" idėja - suburti lietuvius į vieną skaitmeninę erdvę, kur mes galėtume palaikyti ryšius su savo tautiečiais nepriklausomai nuo savo buvimo vietos. Pasauliniu mastu internete apjungę žmones, kurie daugiau ar mažiau tapatina save su Lietuva, mes galime tapti visokeriopai turtingesne ir stipresne valstybe. Tai gali tapti pirmuoju žingsniu į ateities Lietuvos visuomenės struktūrą, kuri apibrėžta ne geografija, o ryšiais tarp žmonių.

104

Susisiekimo priemonė Hyperloop tarp Vilniaus ir Kauno, kelionė per 12 minučių

Justinas Kabasinskas

Kelionė tarp Vilniaus ir Kauno trunkanti tik 12 minučių. Tai galima pasiekt naudojant inovatoriškiausią susisiekimo priemonę Hyperloop One (https://hyperloop-one.com/route-calculator/vilnius-lt/kaunas-lt). Tai būtų projektas savo ambicija nenusileidžiantis Teslos gamyklos pritraukimui į Lietuvą. Vien žinia apie jį išgarsintų Lietuvą visame civilizuotame pasaulyje, o nauda regiono ir visos Lietuvos gyventojams milžiniška.

59
DAUGIAU IDĖJŲ

Sujungti Kauną ir Vilnių greitojo geležinkelio trasa, kad kelionė truktų daug trumpiau

Juozas Zykus

Amerikiečiai turėjo idėją sujungti Atlanto ir Ramųjį vandenynus ir iškasė Panamos kanalą, o dabar ruošiasi realizuoti idėją iškasti dar vieną kanalą per Nikaragvą. Prancūzai ir anglai realizavo idėją susijungti iškasant tunelį po Lamanšu. Estai ir suomiai kuria planus kaip realizuoti idėją už ES pinigus iškasti tunelį po Baltijos jūra ir kelionės trukmę tarp Talino ir Helsinkio sumažinti penkis kartus. Mūsų idėja – už ES pinigus sujungti Vilnių ir Kauną greitojo geležinkelio 250 km/val. trasa ir kelionės laiką sutrumpinti iki 20 min., t. y. tris kartus.

125

Lietuvos gynybinių galių striprinimas, pritraukiant į Šaulių sąjungą 50 tūkst. šaulių, ir suteikiant jiems teisę namie laikyti ginklą šaulio tarnybai

Edmundas Jakilaitis, žurnalistas

Lietuvos Šaulių sąjungos Vilniaus rinktinės Tauro kuopos Pelėdų skyrius siūlo rengti didelę 2 – 4 metus truksiančią kampaniją, siekiant į Lietuvos šaulių sąjungą pritraukti 50000 naujų narių. Tai būtų žmonės, baigę bazinį šaulio kursą ir namuose turintys ginklą, skirtą šaulio tarnybos reikmėms. Po 3-4 metų Lietuvos gynybinė galia padidėtų kartais, o agresoriai žinotų, kad į juos gali šauti iš kiekvienos laiptinės ar balkono. Tai būtų 50000 ginkluotų vyrų ir moterų, patikrintų atitinkamų institucijų, suteikiančių teisę įsigyti ginklą. Jie gyventų savo įprastą gyvenimą, tačiau turėtų ginklą, skirtą tėvynei ginti. Tam, kad mokesčių mokėtojams nereikėtų finansuoti dar vienos didelės ir brangios institucijos, šaulių parengimu ir apmokymu turėtų rūpintis Lietuvos kariuomenė. Metodinės medžiagos parengimu turėtų pasirūpinti Lietuvos karo akademija, o Šaulių sąjungai iš esmės tektų administracinis vaidmuo. Valstybė daugiausiai turėtų investuoti į patriotizmo skatinimą ir šaulių pritraukimo informacinę kampaniją. Ginklus šaulio tarnybai, kaip ir numato įstatymas, šauliai įsigytų savo lėšomis.

858

Įsileisti į Lietuvą daugiau imigrantų

Rimvydas Valatka, Lietuvos žurnalistas, publicistas, signataras

Žmonės visais laikais judėjo paskui maisto šaltinius (dabar – paskui pinigus). Mes turime ne naują kinų sieną statyti šiame kelyje, o plačiai atkelti vartus. <...> Įsileiskime ukrainiečius. Kol jų dar lenkai ir čekai visų nepaėmė. Suteikime jiems galimybę nemokamai mokytis lietuvių kalbos. Laisvai įsidarbinti ir mokytis. <...> Vien šįmet į Lietuvą atvyks dirbti 9 tūkst. ukrainiečių. Įrodymas, kaip gamta, nepaisydama biurokratinių sienų, užpildo tuštumą. Plika akimi to dar nematyti, bet Vilniuje daugėja įdomių, protingų žmonių. Startapų kūrėjai. Politiniai emigrantai iš Rusijos. Mažai kas žino, bet Proeuropietiškų rusų asociacija veikia iš Vilniaus. <...> Leiskime Putino kritikams laisvai kurtis. Lietuva taps laisvos šalies simboliu.

86

Mažinti darbo dienos trukmę

Elena Naprienė

Dauguma partijų kelia sau užduotis kelti darbo našumą ir mažinti bedarbystę, bet šitie siekiai vienas kitam prieštarauja. Šiais laikais, kai daugybę darbo vietų „užima“ kompiuteriai, robotai, automatiškai mažėja darbo vietų, o tie, kurie dirba, apkraunami didžiuliais krūviais. Be to, jų sąskaita mokamos bedarbių pašalpos žmonėms, neturintiems jokio užsiėmimo, o tai, kas be ko, skatina alkoholizmą ir kitus neigiamus reiškinius. Taigi, padėti bent šiek tiek galėtų darbo dienos sutrumpinimas nemažinant atlygio. Bedarbiams atsirastų darbo, dirbantiems palengvėtų, atsirastų galimybių kultūriniam gyvenimui, mokslui ir t.t. Juk didinti gamybą galima iki tam tikros ribos – žmogus nesuvalgys daugiau, nei reikia jo organizmui, neapsirengs dvigubais rūbais, nevažinės iš karto dviem mašinomis ir t.t. Tai gal pradėkime dalintis ne tik pinigais, bet ir darbu.

111

Siųsti Lietuvos mokytojus į stažuotes užsienyje

Dalius Misiūnas, buvęs „Lietuvos energija“ vadovas

Mano idėja būtų bent po vieną mokytoją iš kiekvienos Lietuvos mokyklos išsiųsti į stažuotę. Pavyzdžiui, į Suomiją, kuri yra viena iš lyderių viduriniojo ugdymo srityje. Būtent po vieną, kad jie nematytų kitų savo kolegų, o tiesiog semtųsi to, kaip viskas ten. Tada jiems grįžus reikėtų suteikti jiems galimybę savo pavyzdžiu keisti mokyklas.

162

Remti geriausius moksleivius

Dalius Misiūnas, buvęs „Lietuvos energija“ vadovas

Reikia remti gabiausius mūsų moksleivius. Skirti jiems stipendijas studijuoti geriausiuose pasaulio universitetuose net neprašant pasižadėjimo, kad jie grįžtų. Manau, kad jiems ir taip kiltų noras grįžti.

74

Įteisinkime tos pačios lyties santuokas

Donatas Staneika

Deja, mūsų šalies homoseksualūs piliečiai neturi lygių teisių, nes negali išreikšti meilės santuokos pavidalu. Metas tai pakeisti. Suaugę žmonės privalo turėti teisę daryti ką nori, kol tai nekenkia aplinkiniams. Akivaizdu, kad dviejų suaugusių žmonių santuoka, sukurta abiejų žmonių laisvu apsisprendimu, tikrai niekam nepadarytų žalos. Tai netgi populiarintų santuokos idėją, nes vyktų daugiau vestuvių. Dėl vaikų auginimo irgi nereikėtų jaudintis, nes, anot tyrimų, vaikai tokiose šeimose užauga taip pat gerai, kaip ir heteroseksualų šeimose.

707
DAUGIAU IDĖJŲ