1486

Jūsų pasiūlytos idėjos Lietuvai

Visi
Aplinkos apsauga (56)
Energetika (24)
Ekonomika (214)
Krašto apsauga (20)
Kultūra (119)
Socialinė apsauga (122)
Susisiekimas (51)
Sveikatos apsauga (75)
Švietimas (229)
Mokslas (36)
Teisė (62)
Žemės ūkis (19)
Vidaus reikalai (209)
Kita (250)
NAUJAUSIOS
POPULIARIAUSIOS

Įteisinti psichoaktyvių kanapių naudojimą psichinės ir fizinės sveikatos gerinimui (rekreacijai)

Pablo Tamobar ir Donatas Staneika

Rekreacija reiškia jėgų, sveikatos atgavimą, poilsį. Ši idėja yra grindžiama visuomenės psichinės ir fizinės sveikatos gerinimu, o ne bloginimu. Tai idėja suteikti žmonėms teisę, jų gydytojų žinioje patirti psichoaktyvų kanapių poveikį ne tam, kad jie apsvaigę galėtų šėlti, kvailioti ir kaifuoti, o tam, kad galėtų atsipalaiduoti, susikaupti, pasinerti gilyn į save pačius, apsvarstyti savo vertybes, pasaulėžiūrą, atrasti vidinę sielos ramybę, dalykus, kurie juos darytų veiklesniais visuomeniniam labui. Ši idėja yra apie tokį kanapių naudojimą, kuris būtų saugus - prižiūrimas sveikatos apsaugos specialisto/-ų. Jeigu pilnametis asmuo nusprendžia, jog nori vartoti kanapes - jam tokia galimybė turi būti suteikiama skaidriai ir teisėtai, kadangi tokios teisės neturėdamas asmuo tiesiog atsisuka į šešėlinę rinką, kurioje ir tūno visi įmanomi kanapių pavojai.

5296

Lietuva - duomenų centrų šalis ir "Blockchain" technologijų lyderė

Jevgenij Shuklin

1. Lietuvos ateitis – modernios skaitmeninės ekonomikos šalis. 2. Lietuva sukuria ypatingai palankią aplinką duomenų centrų investicijoms. 3. Lietuva sumažina elektros kainą, jei ji vartojama duomenų centruose. 4. Lietuva pritraukia didžiuosius duomenų centrų rinkos žaidėjus. 5. Lietuva šildosi naudodama duomenų centrų šilumą. 6. Lietuva viena pirmųjų sukuria ir patvirtina "Blockchain" technologijų ir kriptovaliutų teisinį reguliavimą. 7. Lietuva įteisina mokesčių mokėjimą kriptovaliutomis. 8. Ignalinos atominės elektrinės infrastruktūra pertvarkoma vieno didžiausio pasaulyje duomenų centrų ir "Blockchain" technologijų parko sukūrimui.

592

Pakeiskime tikybos pamoką ir skatinkime kritinį mąstymą

Zigmantas Račkauskas

Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje nėra valstybinės religijos, o Lietuvos visuomenė susideda ne vien iš katalikų bendruomenių, siūlau tikybos pamokas iškelti iš mokymo įstaigų į su tikėjimu susijusias įstaigas, o sutaupytą mokinio valandą skirti bendražmogiškų vertybių pažinimui ir kritinio mąstymo skatinimui.

587
DAUGIAU IDĖJŲ

Pakeisti nusistovėjusią vaikų maitinimo sistemą Lietuvoje

Simonas Urbonas

Užtikrinkime sveiką mitybą mūsų mažiesiems visose ugdymo įstaigose pradedant darželiais, baigiant mokyklomis. Tiek darželiai, tiek mokyklos mūsų vaikams maistą ruošia pagal praėjusio amžiaus, tiksliau, sovietmečio laikų maisto normas : arbatos puodelis su dviem šaukštais cukraus, riebus karbonadas, pusė obuolio per dieną ar tik kartą per savaitę. 25 metus gyvename nepriklausomoje Lietuvoje, kalbame apie sveikesnį gyvenimą būdą, bet nuo pat pirmų dienų patys pradedame kenkti savo vaikams, net neatkreipdami dėmėsio į tai, ką jiems duoda valgyt, kai mūsų nėra šalia. Atkreipkit dėmėsį į produkcijos gamintojus, kokybę, kilmę ar kiekius, kurie papuola į virtuves ir kiek pagaminama maisto.

551

Informacinė sistema, kurioje būtų saugoma informacija apie paciento draudimą, kokius vaistus jis kompensuoja ir kokiu procentu

Andrius Bleizgys

Galų gale imkime ir padarykime, kad gydytojui, išrašančiam vaisto receptą, nebereikėtų rūpintis vaisto kompensacijos kodais, recepto galiojimo datomis ir visokiais kitais nemedicininiais aspektais. Gydytojas turi būti gydytoju! O ne buhalteriu ir dar nežinia kuo. Gydytojas turi galvoti apie vaistų dozavimą, suderinamumą, gydymo trukmę ir pan. O vaistų kompensavimo klausimas turi tapti vaistininkų ir draudikų reikalu. Mano siūlymas: pacientas gauna paprastą (popierinį ar elektroninį) receptą, o vaistininkas, atvykus pacientui, kompiuteryje mato, kokį draudimą šis pacientas turi - PSD ar privatų medicinos draudimą, o galbūt abu - ir pagal tai paskaičiuotų, kiek konkretus vaistas šiam konkrečiam pacientui kainuotų. Žinoma, tam tikslui būtina sukurti informacinę sistemą, kurioje būtų saugoma informacija apie draudimo rūšis, kokius vaistus ar med. pagalbos priemones konkretus draudimas kompensuoja ir kokiu procentu.

550

Kandidatų į LR Seimą egzaminavimas

Aleksej Rosov

Lietuvos ateitis labai priklauso nuo LR Seimo narių priimamų sprendimų. Seime nagrinėjamos sudėtingos netrivialios problemos, kurių sprendimui būtinos geros ekonomikos, teisės, gamtos mokslų ir kitos žinios ir būtinas geras loginis mąstymas. Deja, didelė dalis Seimo narių į jį patenka tik populizmo dėka, ir jų gebėjimas priimti teisingus sprendimus sudėtinguose klausimuose abejotinas. Šios problemos sprendimas: kandidatų į LR Seimą egzaminavimas.

427

Tikra miškų reforma. Holistinė miškininkystė

Monika Peldavičiūtė, GYVAS MIŠKAS

Siūlau formuoti nacionalinę valstybinių ir privačių miškų viziją, kurios pagrindas - laukinė, natūrali, bioįvairove turtinga gamta, veikianti kaip vieninga ekosistema. Pagrindinė miškininkų funkcija - nėra prekyba mediena. Urėdijos saugo, tausoja, prižiūri miško sveikatą. Išsaugoti paveldą - kurti sąlygas natūraliai gamtai klestėti ir daugintis - perduoti ateities kartoms klestinčius miškus. Mažinti kirtimus - saugoti ir plėsti natūralų mišką, nustoti eksportuoti šalies medieną ir pardavinėti miškų žemę korporacijoms. Atsisakyti ekosistemas žalojančių plynų kirtimų, medžių plantacijos nėra miškas. Plėtoti tvarią, daugiafukcinę miškininkystę – populiarinti, remti inovatyvių, tradicinių, šiuo metu diskriminuojamų ne medienos naudojimą. Decentralizuoti miškų valdymą, įtraukti vietos savivaldą ir bendruomenes. Šviesti kaip veikia ir operuoja gamta, kurti miško mokyklas.

417

Visus draudimus pakeisti leidimais

Žilvinas Šilėnas, Lietuvos laisvosios rinkos institutas

Tarkime, jūs turite idėją – kepsite bandeles ir jas pardavinėsite žmonėms. Jūs turite verslo idėją. Dabar logika yra tokia, kad jūs turite eiti į valdišką institucją ir įrodyti, kad jums reikia išduoti leidimą kepti bandeles. Kitaip tariant, žmogaus laisvė yra taip ribojama, kad jis turi eiti ir įrodinėti, kad jis gali kažką daryti. Mano galva, turėtų būti viskas paprasčiau. Nori kepti bandeles – užregistruoji įmonę ir gali kepti bandeles. Ir neduoti tau leidimo turėtų tik tada, jei kažką labia smarkiai pažeidi – neturi krosnies, nemoki kepti bandelių ar darai jas iš pasenusių miltų.

329

Kaliniai galėtų patys save išsilaikyti

Tomas Mal

Galima būtų skirti valstybei priklausantį sklypą, kuriame nuteistieji augintųsi maistą (daržoves, gyvulius ir kt.). Jie ne tik užsiaugintų maistą, bet būtų gryname ore bei gražesnėje aplinkoje, išmoktų naudingų dalykų. Taip pat jie turėtų užsiimti ir kitomis veikomis. Pasistatytų pastatus, pasidarytų baldus ir kt. Niekas pats savaime nepasidaro, reikia žmogaus įsikišimo. Dalį produktų ar prekių galėtų parduoti ir nusipirkti tai, ko patys nepasidarys. Toks modelis duotų naudą jiems patiems (padėtų išėjus į laisvę rasti darbą, įsitraukti į visuomenę). Sutaupyti pinigai (jei jie save išlaikytų) galėtų būti skirti kitoms sritims (pvz. medicinos, švietimo reikmėms).

254
DAUGIAU IDĖJŲ