MENIU

Didžioji idėjų ir pokyčių konferencija

2018 m. vasario 1 d.
LITEXPO parodų ir kongresų centras

Iniciatyvą IDĖJA LIETUVAI globoja ir Konferencijoje dalyvauja

Kviečiame tapti istorinio įvykio dalimi!

KONFERENCIJA SIEKIAME:
•   VIENYBĖS: visuotinio susitelkimo vardan idėjų įgyvendinimo
•   VISUOMENĖS ĮSITRAUKIMO: konferencija suburs įvairių sričių atstovus, ekspertus
•   AKTYVAUS DALYVAVIMO ĮGYVENDINIME: įsitraukiant nevyriausybinėms organizacijoms
    ir idėjų autoriams
•   ATVIRUMO: skatinsime išsakyti skirtingas nuomones apie paskelbtų idėjų
    įgyvendinimo kelius

Dalyvaukite pirmą kartą šalyje rengiamoje Lietuvos proveržio konferencijoje ir asmeniškai prisidėkite prie mūsų valstybės ateities.

Pirmą kartą garsiai įvardinsime 3 svarbiausias nacionalinės iniciatyvos IDĖJA LIETUVAI metu atrinktas idėjas.


Pirmą kartą visa šalies valdžia, susivienijusi globoti IDĖJA LIETUVAI, duos oficialią pradžią 3 idėjų Lietuvai įgyvendinimui.


Vasario 1-ąją dalyvaukite konferencijoje kartu.

Kartu su 1000 iškiliausių Lietuvos politikos, verslo, mokslo, kultūros ir kitų sričių atstovų.

Konferenciją moderuoja

Edmundas Jakilaitis

Įtakingiausias Lietuvos žurnalistas

Edmundas Jakilaitis – žurnalistas, laidų vedėjas, prodiuseris, turintis ilgametę patirtį žiniasklaidoje. Praėjusiais metais jis buvo pripažintas įtakingiausiu žurnalistu Lietuvoje.

PRANEŠĖJAI

Valstybės vaidmuo kuriant skaitmeninę visuomenę

Taavi Rõivas / ESTIJA

Buvęs Estijos Ministras Pirmininkas

Lietuvos demokratija kaip pokyčių variklis

Carl Gershman / JAV

Nacionalinio Paramos Demokratijai fondo prezidentas

Carlas Gershmanas – Vašingtone įsikūrusio Nacionalinio demokratijos fondo (NED) prezidentas. Šios institucijos misija – stiprinti demokratines institucijas visame pasaulyje panaudojant nevyriausybinių organizacijų dedamas pastangas. Pasaulinis judėjimas už demokratiją, veiklą pradėjęs Indijoje 1999 m. jam vadovaujant, penktąją pasaulinę asamblėją 2008 m. surengė Kijeve. Prieš pradėdamas vadovauti NED jis aktyviai skaitė paskaitas, rašė straipsnius ir apžvalgas užsienio politikos temomis pagrindiniuose tarptautiniuose leidiniuose. „Phi Beta Kappa“ organizacijos ir Užsienio reikalų tarybos nario C. Gershmano darbai, skirti demokratijai skleisti, vertinami visame pasaulyje. NED vardu jam apdovanojimų įteikė Lenkija, Rumunija, Pietų Korėja, Lietuva ir daugybė tarptautinėje erdvėje veiklą vykdančių nevyriausybinių organizacijų. C. Gershmanas – dažnas svečias Ukrainoje, o pastarasis jo apsilankymas šioje šalyje įvyko 2015 m. balandžio mėn. Niujorke 1943 m. gimęs C. Gershmanas bakalauro studijas baigė Jeilio universitete 1965 m., o 1968 m. Harvardo universitete jam įteiktas magistro diplomas.

Izraelio Taglit-Birthright programa: partnerystė pakeitusi šalies istorijos kursą

Gidi Mark / IZRAELIS

„Taglit Birthright Israel" generalinis direktorius, buvęs diplomatas

Danijos flexicuryty modelis – vienas iš laimingos visuomenės receptų

Morten Binder / DANIJA

Danijos nacionalinės darbo rinkos ir įdarbinimo agentūros prie Darbo ministerijos  generalinis direktorius

„ConnectIreland", Airijos pavyzdys: ekonomikos variklis - mobili diaspora

Joanna Murphy / AIRIJA

„ConnectIreland" generalinė direktorė

Joanna Murphy – visame pasaulyje veiklą vykdančios 2011 m. Pasaulio airių ekonomikos forume užgimusios unikalios darbo vietų kūrimo iniciatyvos „ConnectIreland” vykdomoji direktorė.

Ši programa pelniusi ne vieną tarptautinį apdovanojimą ir pripažįstama kaip pasaulinis geriausio gyventojų įtraukimo (daugiau nei 100 tūkst. jungiamųjų grandžių 147 pasaulio valstybėse) pavyzdys. „ConnectIreland“ misija – mobilizuoti pasaulio airių bendruomenę skatinant įmones, planuojančias plėtrą Europoje, steigti padalinius Airijoje ar investuoti šioje šalyje, kurti naujų darbo vietų, išskirtinį dėmesį skiriant Airijos regionams. „ConnectIreland“ šio metu kuria per 3 tūkst. darbo vietų Airijoje, garantuojančių 1,6 mlrd. eurų įplaukas į Airijos iždą BVP pavidalu.

J. Murphy sukaupė tikrai nemažai verslo vystymo patirties, nes prieš prisidėdama prie „ConnectIreland“ ji įsteigė ir sėkmingai vadovavo dviem statybų ir inžinerijos įmonėms. Išskirtiniais strategijų rengimo sugebėjimais pasižyminti J. Murphy reikšmingai pagerino įsitraukimą į „ConnectIreland“ organizaciją kaip į prekių ženklą ir išplėtė pasiekiamumą pasitelkdama strategines partnerystes su lyderiaujančiomis visame pasaulyje veiklą vykdančiomis organizacijomis.

2013 m. prie šios iniciatyvos prisidėjusi ir vadovų komandą papildžiusi savo energija ir užsidegimu ji vadovauja tarptautiniam „ConnectIreland“ augimui ir šios organizacijos strateginei vizijai. Su pagyrimu verslo srities aukštojo mokslo studijas baigusiai J. Murphy 2015 m. liepos mėn. patikėtos organizacijos vykdomosios direktorės pareigos.

Suomiška pamoka 3.0: ko Lietuva gali pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

dr. Pasi Sahlberg / SUOMIJA

Suomijos švietimo ekspertas, Sidnėjaus NSW universiteto Švietimo profesorius

Pasi Sahlbergas – Naujojo Pietų Velso universiteto Gonski švietimo instituto švietimo politikos profesorius. Iš Suomijos kilęs švietimo srities specialistas ir knygų autorius turi mokytojo, dėstytojo, mokslininko ir patarėjo darbo patirties, baigė švietimo sistemų srities studijas, atliko švietimo politikų analizes ir dirbo patarėju įgyvendinant švietimo reformas skirtingose pasaulio šalyse. Nemažai šiomis temomis kalbėjusio ir rašiusio autoriaus knyga „Finnish Lessons 2.0: What Can the World Learn from Educational Change in Finland” 2013 m. laimėjo Grawemeyerio apdovanojimą už pasaulio keitimo potencialo turinčią idėją. P. Sahlbergas – 2012 m. Suomijos švietimo, 2014 m. Škotijos Roberto Oweno ir 2016 m. Lego Prize apdovanojimų gavėjas. Nuo 2017 m. jis yra Rockfellerio fondo „Bellagio“ reziduojantis narys. Jis yra dirbęs vyriausiuoju švietimo specialistu Pasaulio banke, ėjo vieno pagrindinių švietimo ekspertų pareigas Europos mokymo fonde (Europos Komisija), ėjo Suomijos švietimo ir kultūros ministerijos direktorių valdybos, vizituojančio profesoriaus pareigas Harvardo universitete. P. Sahlbergas vadovauja Atviros visuomenės fondų švietimo tarybai ir yra Oulu universiteto valdybos, Škotijos vyriausybės švietimo patarėjų tarybos narys. Pastaruoju metu išleistos trys šio autoriaus knygos: „Hard Questions on Global Educational Change” ir „Empowered Educators in Finland” (parašytos kartu su Karen Hammerness ir Raisa Ahtiainen) bei „FinnishED Leadership: Four Big, Inexpensive Ideas to Transform Education”.

Jungtinis Lietuvos ekonomistų pranešimas

Įdėjų įkvėpta ekonomika

Nerijus Mačiulis

„Swedbank„ vyriausiasis ekonomistas

Nerijus Mačiulis yra „Swedbank“ Lietuvoje vyriausiasis ekonomistas. N. Mačiulis yra baigęs Vytauto Didžiojo ir ISM universitetus, parašęs ir apgynęs disertaciją apie revalvacines spekuliacines atakas ir valiutos kurso rizikos draudimą jų kontekste. Nerijus praeityje yra dėstęs universitetuose Prancūzijoje, Meksikoje, Šveicairijoje bei Australijoje. Jis yra kelių mokslinių publikacijų apie valiutų krizes, tarptautinius finansus ir ekonominę integraciją autorius bei mokslinio žurnalo „Baltic Journal of Economics“ redkolegijos narys.

Gitanas Nausėda

SEB banko prezidento patarėjas, vyriausiasis ekonomistas

Gitanas Nausėda yra žinomas Lietuvos ekonomistas. Šiuo metu jis užima SEB banko prezidento patarėjo ir vyriausiojo ekonomisto pareigas, yra dirbęs dėstytoju. Gitanas Nausėda mokėsi Manheimo universitete Vokietijoje ir Vilniaus universitete, jame apsigynė ir savo disertaciją, įgijo mokslų daktaro laipsnį.

Žygimantas Mauricas

„Luminor” banko vyriausiasis ekonomistas

Žygimantas Mauricas yra banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas. Ekonomisto išsilavinimą jis įgijo Rygoje, vėliau mokėsi Šveicarijoje, o ISM universitete Lietuvoje apsigynė daktaro disertaciją. Tame pačiame universitete Žygimantas Mauricas jau daug metų dėsto studentams.

Jungtinis pranešimas / LIETUVA

Kodėl lietuviai užprogramuoti būti sėkmingi?

Andrius Tapinas

Pranešėjas - moderatoriusŽurnalistas, rašytojas, Laisvės TV įkūrėjas

Andrius Tapinas yra žinomas žurnalistas, laidų vedėjas. Jis yra parašęs bestseleriu tapusią knygą „Vilko valanda“ bei tos pačios knygos tęsinį. 2016 m. įkūrė iš žmonių rėmimo išlaikomą interneto televiziją „Laisvės TV“. Andrių Tapiną galima tituluoti ir socialinių tinklų žvaigžde – jis yra vienas iš populiariausių lietuvių feisbuke.

Vytautas Landsbergis

Profesorius, Nepriklausomos Lietuvos Valstybės Atkūrimo akto signataras

Vytautas Landsbergis yra politikas, meno, muzikos ir kultūros istorikas, išleidęs apie 30 knygų, kuriose iš pradžių daugiausiai gvildeno M. K. Čiurlionio kūrybą, o vėlesniais metais - Lietuvos ir tarptautinius politinius klausimus.

Alfredas Bumblauskas

Vilniaus Universiteto profesorius, istorikas

Alfredas Bumblauskas yra lietuvių istorikas, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorius, kurį pažįsta, matyt, visi: jis jau daug metų dirba dėstytoju, rašo knygas, dalyvauja televizijos projektuose, aktyviai reiškia savo nuomonę aktualiais klausimais.

Vilnius-Lithuania iGEM

Lietuvos studentų komanda, Pasaulio sintetinės biologijos konkurso nugalėtoja (2017)

Vilnius-Lithuania iGEM komanda laimėjo prestižinį, didžiausią, tarpžemyninį sintetinės biologijos konkursą iGEM. iGEM – sintetinės biologijos srities studentų komandų varžybos. Šios nevyriausybinės organizacijos tikslas – keisti ir gerinti studentų, mokslininkų, inžinierių ir verslininkų bendradarbiavimą visame pasaulyje.

Darius Vaičiulis ir Antanas Juknevičius

Dakaro ralio lenktynininkai, „Craft Bearings” komanda

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis yra Dakaro ralio lenktynininkai, atstovaujantys „Craft Bearings” komandą. 2017-ųjų Dakaro ralio maratone už vairo sėdintis Antanas Juknevičius kartu su šturmanu Dariumi Vaičiuliu pasiekė naują Baltijos šalių sportininkų rekordą Dakaro ralio istorijoje – galutinėje įskaitoje finišavo 21-oje vietoje.

PROGRAMA

 • 9:00 - 10:00
  Registracija ir kava
 • 10:00
  Konferencijos atidarymas, proveržio idėjų paskelbimas
  Dalyvauja Lietuvos Respublikos Prezidentė, Seimo Pirmininkas, Ministras Pirmininkas
 • 10:30
  Carl Gershman | JAV
  Nacionalinio Paramos Demokratijai fondo prezidentas
  Lietuvos demokratija kaip pokyčių variklis
 • 11:05
  Taavi Rõivas | ESTIJA
  Buvęs Estijos Ministras Pirmininkas
  Valstybės vaidmuo kuriant skaitmeninę visuomenę
 • 11:40 - 12:30
  Pietų pertrauka
 • 12:30
  Jungtinis Lietuvos ekonomistų pranešimas
  Idėjų įkvėpta ekonomika
  • Žygimantas Mauricas
   „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas
  • Gitanas Nausėda
   SEB banko prezidento patarėjas, vyriausiasis ekonomistas
  • Nerijus Mačiulis
   „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas
 • 13:30
  Gidi Mark | IZRAELIS
  „Taglit Birthright Israel“ generalinis direktorius, buvęs diplomatas
  Izraelio Taglit-Birthright programa: partnerystė, pakeitusi šalies istorijos kursą
 • 14:05
  Dr. Pasi Sahlberg | SUOMIJA
  Suomijos švietimo ekspertas, Sidnėjaus NSW universiteto Švietimo profesorius
  Suomiška pamoka 3.0: ko Lietuva gali pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?
 • 14:40 - 15:10
  Kavos pertrauka
 • 15:10
  Joanna Murphy | AIRIJA
  „ConnectIreland“ generalinė direktorė
  „ConnectIreland“, Airijos pavyzdys: ekonomikos variklis – mobili diaspora
 • 15:45
  Morten Binder | DANIJA
  Danijos nacionalinės darbo rinkos ir įdarbinimo agentūros prie Darbo ministerijos generalinis direktorius
  Danijos „flexicurity“ modelis – vienas iš laimingos visuomenės receptų
 • 16:30 - 17:00
  Kavos pertrauka
 • 17:00
  Jungtinis pranešimas | LIETUVA
  Kodėl lietuviai užprogramuoti būti sėkmingi?
  • Prof. Vytautas Landsbergis
   Nepriklausomos Lietuvos Valstybės Atkūrimo akto signataras
  • Prof. Alfredas Bumblauskas
   Vilniaus Universiteto profesorius, istorikas
  • Vilnius – Lithuania iGEM
   Lietuvos studentų komanda, Pasaulio sintetinės biologijos konkurso nugalėtoja (2017)
  • Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis
   Dakaro ralio lenktyninkai, „Craft Bearings“ komanda
  • Andrius Tapinas – pranešėjas, moderatorius.
   Žurnalistas, Laisvės TV įkūrėjas, rašytojas
 • 18:10
  „Idėja Lietuvai“ autorių apdovanojimai
  Furšetas
 • 22:00
  Renginio pabaiga

DALYVIAI

Ambasadoriai

Konferenciją remia ir joje dalyvauja iniciatyvos IDĖJA LIETUVAI ambasadoriai

Prof. Vladas Bumelis


UAB “Biotechpharma” valdybos pirmininkas

Remigijus Štaras


UAB „Topo centras” generalinis direktorius

Artūras Rakauskas


Investuotojas, verslininkas, „Kesko Senukai” grupės prezidentas

Vytautas Benokraitis


DELFI direktorius

Audrius Siaurusevičius


LRT generalinis direktorius

Ramūnas Šaučikovas


15min ir naujienų agentūros BNS direktorius

Tomas Kibildis


UAB „Barbora” direktorius

Jolanta Blažytė


Koncerno „Vikonda” valdybos pirmininkė, bendraturtė

Gitana Markovičienė


Naujienų agentūros ELTA direktorė

Antanas Guoga


Europos parlamento narys

Arvydas Vaitkus


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius

Dr. Kęstutis Bagdonavičius


ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse valdybos pirmininkas

Konferenciją organizuoja

Partneriai

APIE KONFERENCIJĄ

“Didžioji idėjų ir pokyčių konferencija” yra dedikuota nacionalinei iniciatyvai „Idėja Lietuvai”.
Konferencija vyks svarbaus Lietuvai įvykio – Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio minėjimo išvakarėse.

Šiuo išskirtiniu renginiu bus pažymėtas svarbus iniciatyvos etapas – pirmąkart viešai bus paskelbtos trys svarbiausiomis ekspertų ir visuomenės pripažintas idėjos, kurias įgyvendinus būtų paskatintas proveržis mūsų valstybėje. Konferencijoje didelis dėmesys bus skiriamas ir kitų šalių sėkmės istorijoms pristatyti: tarptautiniai aukščiausio lygio pranešėjai papasakos, kaip įgyvendintos drąsios idėjos švietime, gynyboje, mokesčių sistemoje ir kitose srityse paveikė dabar sėkmingų šalių raidą. Suomijos švietimo, Izraelio diasporos ir kitų šalių reformų įgyvendinimo pavyzdžiais bus siekiama įkvėpti progresyvią tūkstantinę konferencijos auditoriją.

Svarbus vaidmuo konferencijoje tenka ir Lietuvos pranešėjams. Pirmą kartą Lietuvoje bus pristatytas jungtinis trijų garsiausių Lietuvoje ekonomistų pranešimas: Nerijus Mačiulis, Gitanas Nausėda ir Žygimantas Mauricas pristatys Lietuvai pasiūlytas ekonomines idėjas ir padarys jų išsamią apžvalgą.

Dar viename netradicinio formato pranešime, kurio autoriai bus pristatyti netrukus, tiek Lietuvos, tiek užsienio svečių auditorijai bus vaizdžiai pristatyta, kodėl lietuviai yra užprogramuoti būti sėkmingais. Konferencijos atidarymą pažymėsime iškilmingu „Lietuvos proveržio akto” pristatymu. Šis aktas yra simboliškas tiltas į Vasario 16-osios aktą, kuriuo buvo įtvirtinta Lietuvos nepriklausomybė. Proveržio akto paskelbimu siekiame įtvirtinti pasiryžimą įgyvendinti idėjas, kurios užtikrintų Lietuvos gerovę ateityje.

„Lietuvos proveržio aktas” su trim atrinktom idėjom bus paskelbtas viešai ir visi Lietuvos gyventojai bus pakviesti pasirašyti jį elektroniniu būdu iniciatyvai dedikuotame internetiniame puslapyje www.idėjalietuvai.lt.

KONTAKTAI

Programa, partnerių integracija

Kristina valaitytė

Konferencijos organizatorė
Idėja Lietuvai komunikacijos vadovė
info@idejukonferencija.lt
PRANEŠĖJAI, RENGINIO TECHNINIS ĮGYVENDINIMAS

Laura Mičiūnienė

Konferencijos partnerė sprendimai@idejukonferencija.lt
KONFERENCIJOS KOMUNIKACIJA IR RYŠIAI SU ŽINIASKLAIDA

Jurgita Brazauskaitė

Koordinatorė komunikacija@idejukonferencija.lt

REGISTRACIJA

Atsiprašome, registracija į Idėja Lietuvai konferenciją uždaryta.


Didžiąją Idėjų ir Pokyčių konferenciją  vasario  1 d.  tiesiogiai stebėkite  delfi.lt,  15min.lt,  lrt.lt, ziniuradijas.lt
#IdėjaLietuvai

Savo reikšmingu indėliu jau prisidėjo IDĖJA LIETUVAI ambasadoriai: Prof. Vladas Bumelis, UAB “Biotechpharma” valdybos pirmininkas; Remigijus Štaras, UAB „Topo centras” generalinis direktorius; Artūras Rakauskas, investuotojas, verslininkas, „Kesko Senukai” grupės prezidentas; Tomas Kibildis, UAB „Barbora” direktorius; Jolanta Blažytė, koncerno „Vikonda” valdybos pirmininkė, bendraturtė; Antanas Guoga, Europos parlamento narys; Arvydas Vaitkus, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius; Dr. Kęstutis Bagdonavičius, ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse valdybos pirmininkas.
+

DĖKOJAME

Jūsų registracija sėkminga.

Tuo atveju, jeigu pasirinkote skirti lėšų iniciatyvai, netrukus jūsų nurodytu el.paštu atsiųsime informaciją pavedimui atlikti.

AČIŪ, kad esate kartu su IDĖJA LIETUVAI!

+
+

Pakvieskite bičiulį į konferenciją:

+